تشک رویا اولترا بهتر است یا مدیکال؟

یک خواب راحت و آسوده می تواند تاثیر فوق العاده ای بر سطح هوشیاری، حالت رفتاری و خلق و خوی ما داشته باشد. تجهیزاتی که در دسته سرویس خواب قرار می گیرند می توانند در کاهش یا افزایش این کیفیت نقش داشته باشند. واضح است که یکی از برجسته ترین کالاهای این گروه بندی تشک خواب است. بر اساس بررسی های انجام شده مجموعه رویا یکی از موفق ترین تولید کنندگان تجهیزات خواب و به ویژه تشک است.

تشک هایی که از سمت این تولید کننده روانه بازار می شوند دارای ویژگی ها و ساختار متفاوتی هستند. این تنوع علاوه بر آنکه می تواند پاسخگوی سلایق مختلف باشد ممکن است برخی متقاضیان را در تهیه کالای مناسب دچار سردرگمی کند. در چنین وضعیتی یک تجزیه و تحلیل درباره چند کالا این مشکل را رفع می کند. تشک مدیکال و اولترا دو نمونه از بهترین تولیدات برند رویا هستند. شاید بپرسید که تشک رویا اولترا بهتر است یا مدیکال؟ در ادامه پاسخ این پرسش را بررسی می کنیم.

تشک های تولیدی مجموعه رویا در سه دسته ی مختلف گروه بندی می شوند. در گروه اول آن دسته از تشک هایی جای می گیرند که ساختار داخلی شان دارای فنر است. این فنر ها معمولا سر تا سر کالا را فرا گرفته اند. به همین دلیل است که خاصیت انعطاف پذیری بالایی دارند. تشک رویال (بونل فنر متصل) و مدیکال نیز در این گروه بندی قرار می گیرند.

این نوع تشک ها بسیار نرم هستند. بونل (فنر متصل) نام انحصاری این گونه محصولات است. درجه سختی یا نرمی این محصولات بین 1 تا 5 است. بسته به درجه کالای تولید شده تشک ها می توانند تک نفره یا دو نفره باشند. در ضمن این عدد تعیین کننده ظرفیت تشک برای تحمل حداقل و حداکثر وزن نیز هست.

تشک رویا مدیکال ۱ دو نفره

 • پارچه گرد بافت نقش دوزی
 • الیاف ضد حساسیت
 • اسفنج چند لایه با دانسیته های مختلف
 • اسفنج برش خورده CNC
 • سیستم فنری میکرو (cell pocket)
 • ارتفاع ۲۶ سانتیمتر
 • تضمین کیفیت ۵ سال

معرفی تشک رویا مدل اولترا

همانطور که در مطالب فوق به آن اشاره کردیم تشک اولترا نمونه ای بارز از تولیدات بونل است. این کالا ساختاری فنری دارد. با این تفاوت که هر کدام از فنر ها در جایگاه خاصی تعبیه شده اند‌. در واقع این اقلام به صورت جدا جدا بوده و به یکدیگر وصل نیستند.

در زمان استراحت این فنر ها بر اساس آناتومی بدن و به ویژه گودی کمر شکل می گیرند. این ویژگی می تواند در بهبود حالت بدنی یک شخص تاثیر داشته باشد. زمانی که این فرایند پیش می آید فرد می تواند حداکثر راحتی و آرامش را در هنگام خواب تجربه کند.

معمولا تشک هایی که به صورت فنری تولید می شوند بسیار نرم اند. در مقابل تولیداتی که با پسوند طبی روانه بازار می شوند درجه نرمی بسیار کمی دارند. تشک رویا اولترا در واقع میانه ای از کالا های فنری و طبی است. به همین خاطر است که تهیه این تشک برای بسیاری از افراد انتخابی هوشمندانه تلقی می شود.

تشک رویا اولترا دارای 6 درجه مختلف است. به همین خاطر افراد مختلف با وزن های مختلف می توانند از این کالا بهره ببرند. البته اولترا پلاس در مقایسه با نوع معمولی آن دارای 5 است. آن دسته از افرادی که وزن بالایی دارند می توانند از تشک رویا اولترا 1 و 2 یا اولترا پلاس استفاده کنند. اما برای متقاضیانی که وزن متوسط تا سبک دارند تشک اولترا 3 تا 5 کفایت می کند.

تشک اولترا یک دارای دو لایه فنر بندی است یک لایه فنر پاکتی منفصل 18 سانتی و یک لایه فنر منفصل پاکتی (میکروسل پاکت) 5 سانتی متری که در یک طرف تشک بکار رفته است و کاملا گودی کمر را پر میکند و در مقایسه با اولترا 2 که یک لایه فوم مموری هوشمند دارد که در تابستان تولید گرما میکند و برای افرادی که گرمایی هستند مناسب نیست ولی با قراردادن این فنر در اولترا یک هم گودی کمر پر میشود و هم گرم نیست و اینکه اولترا پلاس برای افرادی تا مثبت 120 کیلو تا 150 کیلو و اولترا 1 و  2، 90 تا 110 کیلو و اولترا 3، تا 90 کیلو و اولترا 4 و 5، تا 80 کیلو مناسب است.

معرفی تشک رویا مدل مدیکال

این دسته از تشک های رویا داری طراحی منحصر به فرد تری هستند، چرا که چیزی به اسم فنر در آنها وجود ندارد. البته این تفاوت تنها در فنر های آن خلاصه نمی شود، بلکه متریال داخلی این تشک نیز با سازه های معمولی متفاوت است. این گونه تولیدات معمولا به واسطه نوعی فوم یا اسفنج خاص پر می شوند.

درجه نرمی تشک مدیکال در مقایسه با اولترا کمتر است. به عبارت دیگر این گونه تشک ها دارای ساختار سفت و سختی هستند. انتخاب این تولیدات به کسانی توصیه می شود که دارای ناهنجاری های بدنی هستند و یا نرمی زیاد تشک های فنری برایشان خوشاند نیست.

مدیکال درجه 1 الی 4 به افرادی توصیه می شوند که این ناهنجاری ها در آنان بیشتر است. به عنوان مثال کسانی که دارای دیسک کمر یا کمردرد هستند می توانند از تشک طبی مدیکال استفاده کنند. این تشک برای کسانی که عمل های جراحی (در ناحیه کمر و ستون فقرات) داشته اند نیز مفید است.

همانطور که مشخص است تشک های طبی معمولا به توصیه پزشک استفاده می شوند. چرا که کالا هایی با ساختار اسفنجی دارای خاصیت ارتجاعی کمتری هستند. در نتیجه تکان هایی که بر اثر حرکت فرد پیش می آیند به حداقل می رسند. لازم به ذکر است که شخص مجروح باید بر اساس شدت جراحات و البته وزن خود شدت سفتی تشک ( درجه 1 الی 4) را انتحاب کند.

نکته مهم  : تشک مدیکال 2و3و4 حدودا یک نوع متریال در آنها استفاده میشود و فرق آنها فقط چگالی نوع اسفنج به کاررفته در آنها تفاوت دارد ولی در مدیکال 1 هم نوع اسفنج متفاوت است که از نوع سی ان سی (یعنی اسفنج هایی که برش خورده شده توسط دستگاه سی ان سی که در قسمت هایی که کمر و بالا تنه قرار میگیرد سفت تر و ناحیه پایینی بدن نرم تر است) تا حس نرمی یکنواختی را در زمان خواب تجربه کنید و نکته مهم دیگر اینکه چون این نوع اسفنج بخاطر برش های خورده شده احتمال گود شدن تشک بیشتر میشود شرکت رویا در بین دو لایه اسفنج زیر و رو 10 سانتی ، یک لایه فنر سل پاکت یا همان پاکتی منفصل فقط با ارتفاع 5 سانتی متر اضافه کرده است که هم کمک میکند اسفنج به جای خودش برگرده و هم دیر تر افت کند).

تشک رویا اولترا 2 دو نفره

 • دارای پارچه سه لایه گرد بافت
 • استفاده از لایه مخصوص ترموباند
 • دارای اسفنج 40 کیلویی به قطر 4 سانتیمتر
 • استفاده از فنر سل پاکت سازگار با آناتومی بدن
 • استفاده از اسکلت فنر منفصل
 • عدم انتقال ارتعاش ناشی از غلت زدن
 • دارای 8 سال تضمین کیفیت شرکت رویا

مقایسه تشک رویا مدیکال و اولترا

در مطالب فوق هر یک از تشک های اولترا و مدیکال را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دادیم. تشک مدیکال یک سازه طبی است. به همین خاطر است که استفاده از آن معمولا به توصیه پزشک انجام می شود. مواد اولیه داخلی این نوع تشک معمولا از اسفنج است. اسفنج خاصیت نرمی و ارتجاع پذیری کمتری را در مقایسه با فنر و فوم به خود اختصاص می دهد‌.

این نوع ساختار موجب می شود تشک مدیکال در مقایسه با اولترا درجه نرمی کمتری داشته باشد. چرا که افرادی که دارای آسیب های بدنی هستند و یا به تازگی در معرض عمل های جراحی قرار گرفته اند باید در جایی استراحت کنند که کمی سفت و بدون تکان اضافه باشد. آن دسته از افرادی که دارای وزن بالایی هستند باید از درجه 1 و افرادی با وزن های نرمال تر می توانند از باقی درجات مدیکال (2،3،4) استفاده کنند.

در مقابل تشک های اولترا بسیار نرم اند. علاوه بر آن افراد مختلف با وزن ها و رده سنی کودک تا بزرگسال می توانند به راحتی از آنها استفاده کنند. در حقیقت محدودیتی برای تهیه و استفاده برای مخاطبان مختلف وجود ندارد. تنوع ابعاد و درجه نرمی نقش مهمی در تحقق این ویژگی دارد.

از آنجایی که فوم و فنر اصلی ترین مواد تشکیل دهنده بخش داخلی تشک های اولترا هستند این سازه ها به راحتی می توانند بسته به وزن و شکل بدنی افراد مختلف تغییر شکل دهند. افراد سنگین وزن باید درجه 1 و 2 تشک اولترا را تهیه کنند. چرا که قطر تشک افزایش پیدا کرده و تعداد فنر ها و فوم ها نیز بیشتر می شود. علاوه بر آن تعدادی سل پاکت (نوعی فنر خاص) و اسفنج نیز در آنها کارگذاری می شود. افرادی با وزن های متعادل تر می توانند از باقی درجات بهره ببرند.

کلام پایانی

تشک اولترا و تشک مدیکال هر کدام از شناخته شده ترین تولیدات برند رویا هستند. تشک مدیکال دارای یک ساختار پزشکی است. به همین سبب درجه نرمی کمتری دارد. این سازه از نوعی اسفنج خاص پر شده و در 4 درجه سختی مختلف روانه بازار می شود‌. در مقابل تشک اولترا حاوی مقدار زیادی فوم و فنر است. به همین خاطر کمی نرم بوده و برای استفاده افراد مختلف با سن و سال و وزن های گوناگون مناسب است.

اینکه چه تشکی برای شما بهترین است کاملا به شرایط فیزیکی و میل خودتان بستگی دارد. به عبارت دیگر هر تشکی با هر مشخصاتی می تواند برای افراد مختلف بهترین باشد چرا که هر کالایی نیاز هایی از دسته ی خاصی از متقاضیان را برآورده می کند.

(فقط به این نکته توجه داشته باشید که اگر با تشک فعلی خود راحت هستید مثلا اگر فنری هست و با آن راحتید دوباره فنری انتخاب کنید و اگر باهاش راحت نیستید این بار تشک مدیکال انتخاب کنید و از تجربه قبلی خود استفاده کنید ).

Picture of Anisakala

Anisakala

شرکت آنیسا کالا از سال 1388 در زمینه ی تولید کالای خواب و منسوجات فعالیت تخصصی دارد و در تولید و فروش این محصولات پیشتاز است. در سال 1396 ، فروشگاه اینترنتی آنیسا کالا راه اندازی و فروش آنلاین به فعالیت های این مجموعه اضافه شد.همچنین آنیسا کالا از سال 1398 محصولات خود را گسترش داده و لوازم خانگی به کالاهای این شرکت افزوده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدول محتوایی

پیشنهادهایی برای شما

نوشته‌های تازه
سبد خرید
آیا می خواهید در مورد آخرین به روز رسانی ها اعلان دریافت کنید؟ خیر بله سوالی دارید؟ تماس بگیرید.