اگر وزنتان بالای 120 کیلو است این مدل تشک رویا را بخرید

اگر وزنتان بالای 120 کیلو است این مدل تشک رویا را بخرید

در ابتدا این توضیح را بدهیم که جنس و مقاومت لایه های رویه تشک است که برای تحمل وزن باید هنگام خرید مدنظر قرار گیرد. این لایه های رویه هستند که تحت فشار وزن گود می شوند. در حال حاضر تعداد فنرها و ضخامت آن در تشک های فنر متصل و منفصل یکسان است بنابراین لایه هایی ( اسفنج، ریباند فشرده، مموری فوم) که روی این فنرها قرار می گیرند، باید به قدری مقاوم باشد که وزن 120 کیلو را تحمل کند و زود گود نشود.

حالا دقیقا کدام مدل تشک ها برای وزن بالای 120 کیلو مناسب است؟ در تشک های رویا مدل اولترا یک و اولترا دو در دسته ی تشک های فنر منفصل، مدت زمان گارانتی و حتی بیشتر از آن را پر می کند. در دسته ی تشک های فنر متصل فقط مدل بونل یک برای افراد بالای 120 کیلو پیشنهاد می شود. مدل های مدیکال پلاس و اولترا پلاس نیز از مدل های دیگریست که برای این افراد مناسب هستند.

حالا دقیقا کدام مدل تشک ها برای وزن بالای 120 کیلو مناسب است؟

صنایع تولید تشک و کالای خواب به فکر تولید محصولاتی هستند که بتوانند برای افراد سنگین وزن بالای ۱۲۰ کیلو نیز مناسب باشد. اگر تشک به هر دلیل مناسب حال این افراد نباشد به مرور زمان دچار تو رفتگی می‌شود. این گودی بعد از مدتی باعث کمر درد خواهد شد. به همین سبب در هنگام انتخاب و خرید تشک باید به این مواردی که در ادامه گفته می‌شود دقت کافی داشت. تشک رویا یکی از برندهایی است که امروز بهترین انتخاب برای افراد چاق است.

 • تشک‌هایی که فنردار هستند چه از نوع منفصل و چه از نوع متصل برای این افراد مناسب هستند. موضوعی که در اینجا مهم است لایه‌هایی هستند که در داخل تشک وجود دارند. این لایه‌ها باید به صورتی باشند که بعد از استفاده طولانی مدت،‌ گود نشوند. برای این منظور تشک‌هایی مناسب هستند که در داخل آنها از لایه‌های اسفنجی، باند فشرده یا فوم مموری استفاده شده باشد. زیرا این جنس‌ها حالت فنر مانند دارند و بعد از استفاده به حالت اولیه خود برمی‌گردند.
 • موضوع دیگری که در هنگام خرید تشک باید به آن توجه نمود، زمان گارانتی و ضمانت نامه است. در بسیاری از برندهای مطرح مثل رویا این موضوع اهمیت زیادی دارد. به دلیل جنس مناسب و برگشت پذیری به حالت اولیه، تا زمان گارانتی و حتی بیشتر می‌توان به آن اعتماد نمود. نمونه‌های تشک رویا مثل تشک اولترا ۱ و اولترا ۲ برای افراد با وزن بالا کاربرد دارد.

تشک رویا اولترا 2 دو نفره

 • دارای پارچه سه لایه گرد بافت
 • استفاده از لایه مخصوص ترموباند
 • دارای اسفنج 40 کیلویی به قطر 4 سانتیمتر
 • استفاده از فنر سل پاکت سازگار با آناتومی بدن
 • استفاده از اسکلت فنر منفصل
 • عدم انتقال ارتعاش ناشی از غلت زدن
 • دارای 8 سال تضمین کیفیت شرکت رویا
 • در تشک فنر متصل از نمونه بونل شماره ۱ و مدیکال پلاس و اولترا پلاس برای وزن بالا می‌توان استفاده کرد.
 • در هنگام خرید این محصول حتما به جنس رویه آن نیز دقت داشته باشید که حساسیت‌زا نباشد و طبی بودن آن مزیت محسوب می‌شود. در صورتی که یک تشک طبی باشد برای افرادی که دارای عارضه کمردرد هستند مناسب است و باعث درمان و بهبود درد کمر خواهد شد.
 • از دیگر مواردی که در موقع خرید باید به ‌آن دقت شود مرکز خرید یا برند آن است. سعی کنید برای تهیه آن به محصول بی نام و نشان مراجعه نکنید. داشتن نام و اصالت در عمر آن تاثیر بسزایی دارد. تشک اصل دارای بارکد، شناسه، شماره سریال یا هولوگرام است.
 • افرادی که وزن بالایی دارند نیاز به تشکی دارند که بتواند وزن آنها را متحمل شود حتما موقع خرید به نوع ضخامت، فنر، جنس رویه آن، مواد داخلی آن و برگشت پذیری که دارند دقت داشته باشید.

قیمت تشک برای افراد بالای ۱۲۰ کیلو

قیمت خرید تشک چه برای افراد چاق و چه لاغر به یک شکل است و تفاوت قیمت خاصی در آنها وجود ندارد. مگر اینکه به دلیل استحکام لایه ها در طراحی تشک‌ها‌یی که برای وزن بالا تولید می‌شوند، اسفنج و فوم بیشتری به کار رفته باشد. مسلما استفاده بیشتر از مواد اولیه باعث افزایش قیمت خواهد شد. برخی از عوامل که در نحوه قیمت گذاری این کالا تاثیر زیادی می‌گذارند، به شرح زیر است.

 1. جنس تشک هرچه باکیفیت‌تر باشد قیمت آن بیشتر است. جنس باکیفیت عمر آن را نیز بالا می‌برد و گاهی تا ۱۵ سال نیز عمر مفیدی دارند. فنرهایی که در آن استفاده شده قابلیت تحمل وزن بیشتر را دارند و چون جنس و کیفیت خوبی برای آنها در نظر گرفته شده است هزینه خرید نیز بالاتر می‌رود.
 2. مواد استفاده شده در آنها و نحوه اتصال فنرها به هم و مدت زمانی که یک کارگاه برای تولید یک تشک به کار می‌برد، دستگاه‌هایی که برای آن کاربرد دارند یا میزان الیاف و فوم یا اسفنج به کار برده شده، قیمت مواد اولیه‌ای که در آن به‌کار می‌روند همگی برروی قیمت موثرند.
 3. همچنین نحوه خرید این محصول، اینکه آن را از نمایندگی بخرید یا از واسطه‌ها تهیه کنید. اینکه آن را به صورت عمده تهیه کنید یا به صورت تکی بخرید همگی در نرخ نهایی آن تاثیر دارند.

تشک رویا مدیکال پلاس دو نفره

 • پارچه گرد بافت نقش دوزی
 • الیاف ضد حساسیت
 • اسفنج چند لایه با دانسیته های مختلف
 • اسفنج برش خورده CNC
 • سیستم فنری میکرو (cell pocket)
 • ارتفاع ۲۶ سانتیمتر
 • تضمین کیفیت ۵ سال

ویژگی تشک برای افرادی بالای ۱۲۰ کیلو

همه تشک‌های که برای افراد سنگین وزن تولید می‌شوند از نظر کیفیت عالی هستند. در موقع خرید این کالا حتما باید به این مسئله اشاره کنید که آن را برای چه وزنی نیاز دارید تا بعد از مدتی دچار پشیمانی نشوید. ویژگی خوبی که این کالا دارد این است که دارای پد یا الیاف مناسب است به این صورت که می‌توانید بعد از چند ماه استفاده آن را برعکس کنید تا به حالت اولیه خود برگردد.

 به طور مثال بعد از سه الی شش ماه استفاده از این تشک آن را به یک طرف دیگر برگردانید و از آن طرف استفاده کنید. به دلیل طبی بودن این مدل از تشک‌ها برای بیماران آسیب پذیر توصیه می‌شود. به دلیل اینکه جریان هوا به خوبی در آن وجود دارد و درجه سفتی استاندارد دارد، از ایجاد زخم بستر خبری نخواهد بود. جنس پارچه‌ای که بررویه آن استفاده شده است نیز نرم  و مناسب است.

 برخی بیماران هستند که حتی به علت نامناسب بودن پارچه رویه تشک دچار زخم بستر می‌شوند اما رویه استفاده شده در این تشک نرم بوده و این مشکل را برای این دسته از عزیزان برطرف می‌کند.

اغلب این تشک‌ها رویه سفیدی دارند که به محض کثیف شدن متوجه آن می‌شوید و مهمتر  از آن قابلیت شستشو دارند. همچنین ارتفاع این تشک مناسب است. اندازه‌های استانداردی دارند که هم برای تخت یک نفره  و هم دو نفره کارایی لازم را دارند.

تشک یک نفره آن ۹۰ در ۲۰۰، ۱۰۰ در ۲۰۰،  ۱۲۰ در ۲۰۰ و ۱۴۰ در ۲۰۰ هستند و نوع دو نفره آن ۱۶۰ در ۲۰۰ یا ۱۸۰ در ۲۰۰ و ۲۰۰ در ۲۰۰ هستند.  سبک هستند و قابلیت حمل دارند از این رو جابه‌جایی آن نیز در موقع اسباب کشی سخت نخواهد بود.

Picture of Anisakala

Anisakala

شرکت آنیسا کالا از سال 1388 در زمینه ی تولید کالای خواب و منسوجات فعالیت تخصصی دارد و در تولید و فروش این محصولات پیشتاز است. در سال 1396 ، فروشگاه اینترنتی آنیسا کالا راه اندازی و فروش آنلاین به فعالیت های این مجموعه اضافه شد.همچنین آنیسا کالا از سال 1398 محصولات خود را گسترش داده و لوازم خانگی به کالاهای این شرکت افزوده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدول محتوایی

پیشنهادهایی برای شما

نوشته‌های تازه
سبد خرید
آیا می خواهید در مورد آخرین به روز رسانی ها اعلان دریافت کنید؟ خیر بله سوالی دارید؟ تماس بگیرید.