روش بازگشت کالا

خرید آنلاین مزایای فراوانی دارد. با این وجود، ممکن است کالای دریافتی با سلیقه شما همخوانی نداشته باشد، یا ایرادی در آن وجود داشته باشد. در این شرایط، بازگشت کالا به دغدغه بسیاری از خریداران تبدیل می شود. خوشبختانه، بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی امکان بازگشت غیرحضوری کالا را فراهم کرده‌اند تا این فرآیند برای شما آسان‌تر و بی دردسر شود. در ادامه به بررسی روش‌های بازگشت غیرحضوری کالا می‌پردازیم و گام به گام شما را در این مسیر راهنمایی می‌کنیم.

منصرف شدن از خرید

چنانچه تصمیم به انصراف از خرید گرفته شود، خریدار باید قبل از ارسال کالا، اطلاع رسانی کند. این کار از طریق تماس با واحد فروش انجام می‌شود. در این صورت، امکان بازگشت وجه یا تغییر سفارش بر اساس درخواست خریدار وجود دارد. اگر خریدار بعد از دریافت کالا تصمیم به انصراف از خرید خود بگیرد، باید حداکثر تا قبل از تحویل کالا، این موضوع را به واحد فروش اطلاع دهد. با رعایت این موارد و در صورتی که کالا در وضعیت اولیه بسته بندی خود باشد، امکان بازگشت کالا و استرداد صد درصدی وجه یا تغییر سفارش با پرداخت هزینه رفت و برگشت توسط خریدار وجود دارد. هنگام بازگرداندن کالا، خریدار باید کالا را به خوبی بسته بندی کرده و همه لوازم جانبی، از جمله فاکتور را به همراه کالا ارسال کند. در صورتی که کالا در وضعیت اولیه خود دریافت نشود، امکان بازگشت وجه وجود ندارد و هزینه بازگشت کالا بر عهده خریدار است. پس از تایید دریافت وضعیت کالا توسط واحد فروش، نود درصد وجه به حساب مشتری واریز خواهد شد. این مبلغ حداکثر تا سه روز کاری پس از تایید دریافت کالا انجام می‌شود.

عدم تطابق محصول خریداری شده با اطلاعات سایت

اگر مشخصات محصول دریافت شده با اطلاعات درج شده در سایت یا سفارش مشتری مغایرت داشته باشد، دو روش برای رسیدگی به این موضوع وجود دارد.

 

الف) در صورتی که مغایرت بدون باز کردن بسته بندی مشخص شود مثل رنگ کالا، مشتری باید حداکثر طی دو روز کاری پس از دریافت کالا، اطلاع رسانی کند. در این صورت، مشتری می‌تواند درخواست تغییر سفارش یا استرداد وجه خود را داشته باشد. هزینه برگشت کالا با شرکت بوده و مشتری باید شرایط ایمنی مربوط به انصراف از خرید را رعایت کند. پس از تأیید کالا در شرایط اولیه خود، شرکت می‌تواند سفارش را تغییر دهد یا وجه را به حساب مشتری واریز کند.

ب) چنانچه عدم تطابق بدون باز کردن بسته بندی مشخص نباشد، مشتری باید حداکثر طی دو روز کاری پس از دریافت کالا، مراتب را به واحد فروش اطلاع دهد. در این صورت، مشتری می‌تواند درخواست تغییر سفارش یا استرداد وجه خود را داشته باشد.

ایراد و نقص در محصول خریداری شده

خرید کالای معیوب تجربه‌ای ناخوشایند است که می‌تواند ضرر مالی و اتلاف وقت به همراه داشته باشد. در این شرایط، دانستن حقوق شما به عنوان خریدار و اقدامات لازم برای رفع مشکل، از اهمیت بالایی برخوردار است. چنانچه  هر نوع ایراد یا نقص در محصولی که خریدار آن را خریداری کرده است، وجود داشته باشد، خریدار موظف است تا قبل از دریافت محصول، این موضوع را به واحد فروش اطلاع دهد. کارشناسان شرکت مسئول بررسی و کنترل ایرادات اعلام شده توسط خریدار هستند. اگر ایراد یا نقص تایید شود، محصول تعویض خواهد شد و امکان جایگزینی با محصول دیگر نیز وجود دارد. محصول باید به خوبی بسته بندی شده و همراه با تمامی لوازم جانبی و فاکتور ارسال شود. در صورت نیاز به استرداد وجه، تا سه روز کاری از زمان تایید وضعیت محصول، وجه به حساب خریدار واریز خواهد شد. لطفا توجه داشته باشید که خدمات این بند شامل ایرادات ناشی از استفاده نادرست از محصول نمی‌شود.

آسیب به کالا حین حمل و نقل

یکی از رایج‌ترین صدمات ناشی از حمل و نقل، آسیب به کالا است. این امر می‌تواند به دلیل بسته‌بندی نامناسب، جابه‌جایی نامناسب کالا یا تصادفات حین حمل و نقل رخ دهد. آسیب به کالا نه تنها باعث ضرر مالی برای سایت اینترنتی می‌شود، بلکه نارضایتی مشتری را نیز به دنبال خواهد داشت. شما می‌توانید صدمات به وجود آمده از حمل و نقل را پیش از گرفتن محصول، به واحد فروش شرکت اطلاع دهید. شما باید محصول معیوب و لوازم جانبی آن را به همان صورتی که گرفته‌اید به همراه صورتجلسه شرکت متصدی حمل و نقل و فاکتور مربوطه به شرکت مورد نظر ارسال کنید. اگر آسیب‌های به وجود آمده از حمل و نقل واضح باشد، خریدار می‌تواند از گرفتن کالا ممانعت نماید تا محصول جهت بررسی و ارسال دوباره به فروشگاه مدنظر برگشت بخورد.

آنیسا کالا، تولید کننده و عرضه ‌کننده‌ی کالای خواب باکیفیت، با سال‌ها تجربه در این زمینه، به شما در خلق خوابی عمیق و آسوده یاری می‌رساند. ما با استفاده از مرغوب‌ترین مواد اولیه و به‌کارگیری جدیدترین تکنولوژی‌ها، محصولاتی باکیفیت و بادوام تولید می‌کنیم تا شما از خوابی راحت و لذت‌بخش بهره‌مند شوید.  به علاوه آنیسا کالا دارای محصولاتی با قیمت مناسب و ضمانت اصالت بوده که در کمترین زمان به دست شما می‌رسند. برای مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر، به وب سایت ما مراجعه کنید. چنانچه هر گونه مشکلی در کالای ارسالی خود مشاهده کردید می‌توانید به واحد فروش با شماره تلفن 0905-5672373 تماس یا ایمیلی به آدرس info@anisakala.com ارسال نمایید

سبد خرید
آیا می خواهید در مورد آخرین به روز رسانی ها اعلان دریافت کنید؟ خیر بله سوالی دارید؟ تماس بگیرید.