مجله

تشک سفت یا نرم: انتخاب تشک مناسب برای شما

تشک سفت یا نرم: انتخاب تشک مناسب برای شما

بی شک اولین چیزی که هر فرد در هنگام خرید تشک به آن توجه می‌کند، درصد سفتی یا نرمی آن است. چرا که میزان راحتی شخص در گرو این ویژگی در تشک‌ها است. اما سوالی که پیش می‌آید آن است که کدام گروه از تشک‌ها (نرم یا سفت) برای استفاده‌ شما مناسب‌تر است؟ در ادامه این مقاله به بررسی این مبحث می‌پردازیم.

 

ویژگی های تشک مناسب

فارغ از درصد نرمی یا سفتی، در هنگام خرید تشک باید به ویژگی‌های دیگری هم توجه کنید. اولین مورد ضخامت کالای خواب شماست. تشک با ضخامت مناسب به شما احساس راحتی و نرمی می‌دهد و از فشار نقاط فشاری بر روی بدن شما جلوگیری می‌کند. تشک‌ها همچنین از مواد مختلفی مانند فوم، لاتکس، پنبه و غیره ساخته می‌شوند. انتخاب جنس مناسب بستگی به سلیقه شما و نیازهای بدنی شما دارد.

تشک مناسب باید اندازه مناسبی داشته باشد تا بتوانید به راحتی بر روی آن قرار بگیرید و همچنین جای کافی برای حرکت داشته باشید. قابل شستشو بودن نیز ویژگی مهمی در این کالای خواب است. تنها در این صورت است که تشک شما تمیز و بهداشتی باقی می‌ماند.

 

دلیل و اهمیت استفاده از تشک استاندارد

تشک‌های استاندارد، با فراهم کردن آسایش، به شما کمک می‌کنند تا در طول شب، بدون تنش و فشار زیاد، بخوابید و به خواب عمیق و سالم دست یابید. تشک‌های استاندارد با فراهم کردن فضای مناسب برای بدن، از آسیب‌های ناشی از فشار نقاط فشاری بر روی بدن شما جلوگیری می‌کنند. این امر مخصوصاً برای افرادی که به علت بیماری‌های مختلف یا مشکلات عضلانی، نیاز به پشتیبانی بیشتر دارند، بسیار مهم است. تشک‌های استاندارد که از جنس‌های مناسب ساخته شده‌اند، مانع از تعریق زیاد و حفظ دمای مناسب برای پوست شما می‌شوند و در نتیجه به بهبود سلامت پوست کمک می‌کنند. این اقلام با فراهم کردن پشتیبانی مناسب برای بدن، می‌توانند به بهبود عملکرد عضلات و استخوان‌های شما کمک کنند

خرید انواع تشک های طبی رویا

 

بررسی تشک سفت

تشک‌های سفت در گروه کالاهای خواب طبی قرار می‌گیرند. این اقلام معمولا از متریال‌‌هایی مثل فوم، اسفنج و غیره پر شده‌اند و فنری در ساختار خود ندارند. به همین دلیل است که میزان انعطاف پذیری آنها بسیار کم است. به عبارت دیگر حرکت شما در حین خواب باعث ایجاد تکان یا لرزش اضافه در تشک نمی‌شود.

 

مزایا تشک سفت

تشک های سفت ستون فقرات شما را در یک راستا نگه می دارند و از فرو رفتن بیش از حد بدن شما جلوگیری می کنند. این امر می تواند به کاهش درد کمر و بهبود وضعیت خواب کمک کند. این اقلام همچنین از تشک‌های نرم دوام بیشتری دارند. علاوه بر آن تشک‌های سفت جریان هوا را بهتر از تشک‌های نرم از خود عبور می‌دهند. این ویژگی می‌تواند به خنک نگه داشتن شما در شب کمک کند.

 

معایب تشک سفت

برخی افراد میزان سفتی این تشک‌ها را نمی‌پسندند و استفاده از آنها برایشان ناراحت کننده است. این تشک‌ها همچنين ممکن است برای افراد سنگین وزن مناسب نباشد چرا که پشتیبانی کامل را از  وزن آنها به عمل نمی‌آورد. تشک های سفت فشار را به طور مساوی در تمام نقاط بدن توزیع نمی‌کنند، که می‌تواند برای افرادی که به پهلو یا شکم می‌خوابند مشکل ساز باشد.

خرید تشک نرم یا سفت

 

بررسی تشک نرم

تشک نرم و سفت هر کدام مزایا و معایب خود را دارند و بستگی به نیازهای شخصی و ترجیحات فرد است که کدام یک برای آنان مناسب است. تشک نرم ،مناسب برای افرادی است که دوست دارند روی یک سطح نرم و فشار کمتر بخوابند. این نوع تشک ممکن است برای افرادی که به فشار حساسیت دارند یا مشکلات عضلانی یا مفصلی دارند، مناسب باشد. همچنین برای افرادی که به تنش‌های عضلانی یا فشارهای نقطه‌ای در نقاط خاص بدنشان با مشکلاتی مواجه هستند، تشک نرم ممکن است بهترین گزینه باشد.

 

مزایای تشک نرم

این تشک فشار اضافی بدن را به دیگر نقاط انتقال می‌دهد. بنابراین می‌تواند از تجمع فشار در یک نقطه جلوگیری کرده، و برای کسانی که به شکم یا پهلو می‌خوابند مفید باشد. این تشک‌ها همچنین نرمی و راحتی بیشتری را در حین خواب ایجاد می‌کنند. آنها همچنین می‌توانند برای استفاده افرادی که وزن بدنی بالایی دارند، مناسب باشند.

تشک نرم برای افرادی که به جستجوی پشتیبانی بیشتر و حمایت از قسمت‌های مختلف بدن خود هستند مناسب است . تشک های نرم معمولاً برای افراد با وزن بالا با مشکلات عضلانی و مفصلی مناسب است. همچنین برای کسانی که به تنش‌های عضلانی در زمان خواب حساس هستند، تشک های نرم ممکن است بهترین گزینه باشد. به هر حال، انتخاب بین تشک نرم و سفت بستگی به ترجیحات شخصی، نیازهای خاص و وضعیت جسمانی فرد دارد.

 

معایب تشک نرم

یکی از معایب تشک های نرم این است که نمی‌توانند به درستی از ستون فقرات حمایت کنند و آنها را در جایگاه مناسب قرار دهند. به همین خاطر ممکن است بهره‌گیری از آنها موجب کمردرد شود. در ثانی این تشک‌ها هوا را به درستی از خود عبور نمی‌دهند و تهویه مناسبی ندارند پس به راحتی گرم می‌شوند. آنها همچنین در مقایسه با تشک‌های سفت دارای عمر مفید کمتری هستند.

 

تشک سفت بخریم یا نرم؟

هر یک از کالاهای نام برده دارای مزیت‌هایی هستند که استفاده از آنها برای گروه خاصی از افراد سودمند است. اگر وزن بدنی متوسطی دارید و از درد‌های بدنی رنج می‌برید، بهتر است از تشک سفت استفاده کنید. چرا که این محصول با پشتیبانی از حالات بدنی شما، این معضلات را کاهش می‌دهند. بهره‌گیری از این تشک برای افرادی ‌که به اصطلاح گرمایی هستند و دمای بالای تشک در حین خواب برایشان آزار دهنده است، مناسب است. در نهایت اگر تکان اضافه تشک‌های فنری و نرم برایتان خوشایند نیست، بهتر است از نمونه‌های سفت استفاده کنید.

چرا که کمترین میزان تکان را به خود اختصاص می‌دهند. در مقابل، چنانچه ترجیح می‌دهید در هنگام استراحت بر روی سطح نرم و راحتی بخوابید، بهتر است تشک‌های نرم را خریداری کنید. این تشک ها دارای انعطاف پذیری مناسبی نیز هستند که برای برخی خوشایند است. اگر دارای وزن بدنی بالایی هستید، می‌توانید بدون نگرانی از تشک‌های نرم استفاده کنید.

خرید انواع تشک طبی و فنری

 

طول عمر تشک نرم و سفت

طول عمر یک تشک نرم یا سفت بستگی به عوامل مختلفی دارد. از جمله آنها می‌توانیم به کیفیت متریال مصرفی، وزن استفاده‌ کننده، و میزان استفاده از آن اشاره کنیم. به طور کلی اگر از هر کدام از تشک‌های نرم و سفت به درستی استفاده‌ شود نمونه‌های نرم بین 5 تا 8 سال و تشک‌های سفت تا 8 سال عمر می‌کنند.

 

نکات مهم درباره انتخاب تشک نرم یا سفت

انتخاب تشک نرم یا سفت باید بر اساس نیازهای شخصی و ترجیحات شما صورت بگیرد. وزن و قد شما اولین نکته‌ای است که باید به آن توجه کنید‌. بهتر است افرادی با وزن اندک از تشک‌های سفت، و افراد سنگین وزن از تشک‌های نرم استفاده کنند.

توجه به مشکلات عضلانی یا مفصلی نیز بسیار مهم است. گر مشکلاتی مانند درد عضلانی یا مفصلی دارید، یک تشک سفت‌تر ممکن است به شما کمک کند زیرا پشتیبانی بیشتری فراهم می‌کند. این درحالی است که برخی افراد به علت حساسیت داشتن به فشار زیاد در حین خواب بهتر است از تشک‌های نرم استفاده‌ کنند.

در نهایت باید به ترجیحات خواب خود دقت کنید. اگر شما دوست دارید روی یک سطح نرم و کم فشار بخوابید تشک‌های نرم را تهیه کنید. اما اگر ترجیح می‌دهید پشتیبانی در حین خواب از ستون فقرات، سر و گردن شما به عمل آید، باید تشک سفت را خریداری کنید. انتخاب شما هر چه که باشد آنیسا کالا می‌تواند بهترین آن را با نازل‌ترین قیمت در اختیارتان بگذارد. این فروشنده سال‌ها است که در حوزه تهیه و ارائه کالای خواب فعالیت می‌کند. پس ضمن داشتن اعتبار بالا، درصد عظیمی از رضایت مشتری را نیز به خود اختصاص می‌دهد. اگر هنوز هم در انتخاب تشک نرم یا سفت ترید دارید، می‌توانید با مشاورین خبره این مجموعه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *