مجله

تفاوت تشک بونل و تشک اولترا، کدامیک برای شما مناسب تر است؟

تفاوت تشک بونل و تشک اولترا، کدامیک برای شما مناسب تر است؟

تشک‌های بونل 1 و اولترا 1 دو نوع تشک محبوب در بازار هستند که به دلیل ساختار و ویژگی‌های خاص خود، می‌توانند یک خواب راحت را به ارمغان آورند. این دو مدل تشک رویا در مقایسه با دیگری از لحاظ قیمت، ساختار فنری، میزان راحتی و غیره تفاوت دارند. از انواع تشک بونل می‌توان به بونل 1، 2، 3، 4، 5 و مدل‌های مختلف تشک اولترا به اولترا پلاس، 1، 2، 3، 4، اشاره کرد که همگی این تشک‌ها در سایت آنیسا کالا موجود هستند و برای سفارش و راهنمای خرید می‌توانید به این مجموعه محبوب مراجعه کنید. در ادامه تفاوت‌های بارز این دو محصول را ذکر می‌کنیم.

ساختار فنری

تشک بونل از فنرهای فلزی که به شکل مخروطی طراحی شده‌اند تشکیل شده است. این فنرها معمولاً از سیم فولادی ساخته شده و به صورت سیستمی مرتب در سراسر تشک قرار می‌گیرند. این ساختار به تشک انعطاف پذیری و پشتیبانی می‌دهد و می‌تواند فشار را به طور یکنواخت توزیع کند. ولی تشک اولترا از فنرهای فلزی مستقل یا کویل‌های فلزی مستقل تشکیل شده است. هر کویل به صورت جداگانه عمل می‌کند و به هر نقطه از بدن فشار متفاوتی اعمال می‌کند. این طراحی به تشک انعطاف پذیری بیشتر و قابلیت تطبیق با شکل بدن ارائه می‌دهد.

 

سطح راحتی

تشک بونل با ساختار فنری خود، بیشترین پشتیبانی را برای بدن فراهم می‌کند و می‌تواند باعث افزایش راحتی خواب شود. علاوه بر آن، لایه‌های فومی یا پارچه‌های مختلفی می‌توانند بر روی تشک بونل قرار بگیرند تا لطافت و انعطاف پذیری سازه بیشتر شود. اما تشک اولترا با ساختار فنرهای فلزی مستقل، بهترین پشتیبانی و راحتی را برای خواب بهتر فراهم می‌کند. هر کویل به صورت جداگانه عمل می‌کند و به هر فردی با توجه به نیازهای بدنی و وزنش پاسخ می‌دهد.

 

قابلیت انطباق با وزن

تشک بونل به دلیل ساختار فنری خود، قابلیت بهتری برای انطباق با وزن بدن فراهم می‌کند و می‌تواند به شکل مطلوبی در برابر فشار و وزن عمل کند. در مقابل تشک اولترا با ساختار کویل‌های فلزی مستقل نیز قابلیت انطباق با وزن بدن را دارد و به هر فردی با توجه به وزنش پاسخ می‌دهد. با این حال این ویژگی در تشک بونل بیشتر است.

 

قیمت عرضه

معمولاً تشک بونل نسبت به تشک اولترا قیمتی ارزان‌تر دارد و می‌تواند گزینه‌ای مناسب‌تر برای بودجه محدود باشد. در عوض تشک اولترا به دلیل ساختار و ویژگی‌های خاص خود، معمولاً قیمت بیشتری دارد و برای کسانی که به دنبال راحتی بیشتر هستند و محدودیتی در صرف هزینه ندارند گزینه مناسب‌تری است.

 

انواع تشک بونل

تشک بونل نوعی تشک فنری است که از فنرهای متصل به شبکه‌های فلزی ساخته شده است. این فنرها معمولاً از جنس فولاد هستند و با مفتول‌های فلزی به هم می‌شوند. در بالای فنرها، لایه‌هایی از اسفنج و فوم قرار می‌گیرند تا سطح تشک نرم و راحت باشد. این محصولات به دلیل قیمت مناسب و استحکام بالا، از محبوب‌ترین تشک‌ها در ایران هستند.

از انواع مختلف تشک یک نفره و دو نفره بونل می‌توان به بونل 2، بونل 3، بونل 4 و بونل 5  که همگی دارای ویژگی‌های مشترک پارچه گردبافت نقش دوزی، اسفنج چند لایه با تراکم های مختلف، بیشترین حالت فنری و برگشت‌پذیری و غیره هستند اشاره کرد.

 

مزایای تشک بونل

تشک‌های بونل در مقایسه با سایر انواع تشک‌های فنری دارای بهای به صرفه‌تری هستند. مزیت دیگر تشک‌های بونل استحکام بالای آنهاست که به دلیل ساختار فنری متصل است و برای افراد با وزن بالا مناسب هستند. مزیت بعدی تشک‌های بونل تهویه مناسب است که ساختار فنری این نوع تشک به گردش هوا در داخل آن کمک می‌کند و از تعریق بیش از حد جلوگیری می‌کند. تنوع در طرح و مدل‌های مختلف با سطوح استحکامی متفاوت نکته مثبت دیگری است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. همچنین تشک‌های بونل به دلیل وجود فنر، قابلیت ارتجاعی دارند و به راحتی به حالت اولیه خود باز می‌گردند و در صورت استفاده صحیح، عمر مفید بالایی دارند.

 

انواع تشک اولترا

تشک‌ اولترا از فنرهای جداگانه‌ای تشکیل می‌شود که هر یک در محفظه‌ای پارچه‌ای قرار میگیرند. این ساختار باعث می‌شود که فنرها مستقل از هم عمل کنند و فشار را به طور یکنواخت در سطح تشک توزیع کنند. روی فنرها، لایه‌هایی از اسفنج و فوم قرار می‌گیرد تا سطح تشک نرم و راحت باشد. از انواع تشک اولترا می‌توان به تشک اولترا پلاس اشاره کرد که داری ویژگی‌های اسکلت فنر منفصل (پاکتی)، تشک دو طرفه (دو طرف یکسان)، پارچه سه لایه گرد بافت، الیاف ضد حساسیت با خاصیت ارتجاعی لایه اسپان باند است.

تشک رویا اولترا 1 ، اولترا 2، 3، 4، 5 نمونه‌های دیگری از این تشک هستند که ویژگی‌هایی مانند پارچه سه لایه گرد بافت، لایه مخصوص ترموباند، فنر سل پاکت سازگار با آناتومی بدن، استفاده از اسکلت فنر منفصل و غیره را به خود اختصاص می‌دهند.

 

مزایای تشک اولترا

تشک اولترا دارای مزایای زیادی است که یکی از مهم‌ترین آنها عدم انتقال ارتعاش است. به دلیل جداگانه بودن فنرها، ارتعاش ناشی از غلت زدن در یک نقطه از تشک به سایر نقاط منتقل نمی‌شود. دومین مزیت کاهش دردهای عضلانی و مفصلی است که تشک‌های اولترا به دلیل تطابق با انحنای بدن، فشار را از روی عضلات و مفاصل برداشته و به کاهش دردهای عضلانی و مفصلی کمک می‌کنند. همچنین تهویه مناسب ساختار تشک‌های اولترا به گونه‌ای است که تهویه مناسب در آن انجام می‌شود و از تعریق بیش از حد جلوگیری می‌کند. آخرین ویژگی مثبت این تشک‌ها طول عمر بالای آنهاست که به دلیل استفاده از فنرهای جداگانه و مواد با کیفیت است.

کلام آخر

تشک بونل و تشک اولترا دو نمونه از بهترین و پر مصرف‌ترین تشک‌های موجود در بازار هستند که هر یک به شکل متفاوتی طراحی و ساخته شده اند. این اقلام از لحاظ راحتی، قابلیت انطباق با وزن و قیمت با هم تفاوت دارند.

برای داشتن یک تجربه موفق در خرید این محصولات نیازها، شرایط جسمی و بودجه خود را بررسی کنید. آنیسا کالا می‌تواند هر دو نمونه نام برده را در اختیارتان بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *