مجله

تشک فنر متصل بهتره یا منفصل

تفاوت تشک فنر متصل و منفصل

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید تشک فنری بخرید و در هنگام خرید تازه نام تشک فنری منفصل و فنر متصل را بشنوید. رو به رو شدن با این مسأله باعث میشود که شما در انتخاب خود سردرگم شوید. بهتر است بدانید که هر یک از تشکهای فنر منفصل و فنر متصل، ویژگی ها و کارآیی‌های متفاوتی دارند که آنها را برای استفاده افراد خاصی منحصر به فرد می‌کند. در این مقاله ما در ضمن  معرفی این دو تشک به بررسی تفاوت‌های آن‌ها پرداخته‌ایم، در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی تشک فنر متصل

تشک فنر متصل شامل فنرهای کربنی می‌شود که در سراسر تشک به یکدیگر متصل شده‌اند. این تشک حالت طبیعی خود را حفظ می‌کند و این به دلیل میله‌های مرزی کار شده در آن است که این باعث شده به صورت یکنواخت وزن فرد در تشک پخش شود. این مدل تشک سبک و نرم است. به همین دلیل برای افرادی که دچار دیسک کمر یا عارضه‌های عضلانی هستند،  گزینه مناسبی نیست.

مقایسه تشک فنر متصل و فنر منفصل

مقایسه تشک فنر متصل و فنر منفصل

معرفی تشک فنر منفصل

در این مدل تشک فنری، فنرها به صورت به هم پیوسته نیستند و ساختاری مجزا دارند و عملکرد آن‌ها جداگانه است. به همین دلیل فنرهای تشک دیرتر خراب می‌شوند و طول عمر بالایی دارند. این مدل تشک به خوبی پشت و کمر را پوشش می‌دهد و بهترین گزینه برای افرادی است که دچار عارضه‌های عضلانی شده‌اند.

این کالای خواب برای افراد آرامش بیشتری را به ارمغان می‌آورد؛ چون هنگام تکان خوردن یکی از  افراد روی تشک دو نفره فنر منفصل فرد دیگر حرکت را حس نمی‌کند. هوا به خوبی در بین لایه‌های این نوع تشک جریان پیدا می‌کند و مانع از گرم شدن تشک می‌شود. در واقع تشک‌های منفصل خواص آنتی‌باکتریال دارند.

پیشنهاد ما : قیمت تشک خوشخواب دونفره

تشک فنر منفصل

تشک فنر منفصل

تفاوت بین تشک فنر متصل و فنر منفصل

اکنون که با تشک فنر متصل و فنر منفصل آشنا شده‌اید زمان آن فرا رسیده که تفاوت‌های این دو مدل تشک را بررسی کنیم.

کنترل وزن

اصلی‌ترین تفاوت این دو مدل تشک در کنترل وزن است. به طور کلی توزیع وزن در تشک منفصل نسبت به تشک متصل بسیار بهتر و بهینه‌تر انجام می‌شود. بنابراین محصولات منفصل انتخاب بهتری برای افرادی با وزن بالا هستند؛ به این دلیل که انعطاف‌پذیری و مقاومت در برابر وزن بیشتری دارند.

ساختار تشک

در تشک فنر متصل فنرها باز و به هم متصل هستند. این فنرها جنس آلومینیوم دارند و در ضخامت‌های مختلفی در تشک قرار گرفته‌اند. در تشک فنر منفصل، فنرها در پاکت اسپرینگ قرار دارند. در هسته مرکزی تشک، فنرها به صورت جداگانه و با تعداد بالا بسته‌بندی شده‌اند.

قیمت

در تولید تشک‌های فنر منفصل از فناوری‌های پیشرفته تری استفاده شده است. علاوه بر این این تشک خواص طبی دارد و آرامش بیشتری را هنگام خواب به مصرف کننده القا می‌کند. اگر سنگین وزن هستید بدون نگرانی از خراب شدن تشک می‌توانید خواب راحتی را تجربه کنید. به همین دلایل این محصول قیمت بالاتری دارند.

عملکرد تشک

فردی که روی تشک فنر متصل خوابیده است، متوجه پخش شدن وزن و حرکات روی تمام سطوح تشک می‌شود و برای فنرها استقلالی تعیین نشده است؛ ولی فنرهای موجود در تشک فنری منفصل عملکرد مستقلی دارند و اگر فردی روی تشک دراز بکشد وزن و حرکت او در همان بخش، پخش می‌شود.

انتقال لرزش‌‌ها و حرکات

لرزش و تکان بر روی تشک فنر متصل به دلیل نوع فنر ها در تمام سطح تشک احساس می‌شود، این مورد ممکن است برای افرادی که از تشک دونفره استفاده می‌کنند ناراحت کننده باشد. در تشک فنر  به دلیل نوع خاص قرارگیری فنرها این حرکات برای شخصی که سمت دیگر تشک است قابل لمس نیست.

عمر و ماندگاری تشک

تشک‌های فنر منفصل به دلیل ساختار خاص خود عمر بیشتری نسبت به تشک‌های فنر متصل دارند. بنابراین اگر میخواهید تا مدتها خیالتان از تعویض تشک راحت باشد، تشک فنر منفصل انتخاب بهتری است.

وزن تشک

تشک‌های متصل وزن کمتری نسبت به تشک‌های منفصل دارند و جابه‌جایی آن‌ها نیز آسان‌تر انجام می‌شود‌.

معایب تشک فنر متصل

وزن سبک و قیمت مناسب از مزیت‌های مهم تشک‌های فنر متصل هستند؛ اما این نوع تشک‌ها معایبی نیز دارند که در زیر اصلی‌ترین معایب آن‌ها را بیان کرده‌ایم.

  • بیشترین معایب تشک‌های متصل به مدل‌های دو نفره آن‌ها مربوط می‌شود. همان طور که قبلا اشاره کردیم در این تشک، لرزش و حرکات را فردی که کنار شما استراحت می‌کند حس خواهد کرد.
  • لبه‌های این نوع تشک‌ها ضعیف است. به همین دلیل نشستن روی لبه تشک برای پوشیدن یا درآوردن لباس و کفش باعث خراب شدن تشک می‌شود.
  • تشک فنری متصل بعد از گذشت زمان دچار فرورفتگی می‌شود و انسجام خود را از دست خواهد داد.
  • فنرهای موجود در این نوع تشک‌ها بعد از گذشت چند سال از جا در میروند که این باعث ایجاد برآمدگی روی تشک می‌شود.
  • عدم توانایی در تحمل وزن بالا یکی از معایب این مدل تشک‌ها است.

ایده‌آل‌ترین انتخاب بین تشک فنری متصل و تشک فنری منفصل

با توجه به تفاوت‌های این دو مدل تشک بدون شک انتخاب تشک‌های منفصل بهتر است؛ چون از ستون فقرات و کمر به خوبی حمایت می‌کنند و خوابیدن بدون درد و راحتی را به ارمغان می‌آورند.  لرزش را منتقل نمیکند، عمر بالایی دارد، هوا را در گردش نگه می‌دارد و وزن های بالا را ساپورت می‌کند. تنها عیب تشک‌های منفصل قیمت بالای آن‌ها است.

پیشنهاد ما : تشک رویا فنر منفصل

سخن پایانی

تشک‌های فنر متصل از مدل‌های قدیمی تشک هستند و تشک‌های فنر منفصل از مدل‌های جدید تشک به حساب می‌آیند که در آن‌ها تمام مشکلات تشک‌های فنری متصل رفع شده است. البته ناگفته نماند که قیمت تشک های منفصل بالاتر از نوع فنر متصل آن است. با توجه به تفاوت‌های تشک فنر منفصل و تشک فنر متصل، شما میتوانید بر حسب انتظار خود از یک تشک و همچنین توجه به بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید، محصول خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *