مجله

تشک طبی بهتر است یا طبی فنری

تشک طبی بهتر است یا طبی فنری

تشک طبی بهتر است یا طبی فنری؟ این سوالی است که برای افرادی که دچار درد مفاصل، دردهای عضلانی یا به دلایل دیگر قصد خرید این تشک‌ها را دارند، پیش می‌آید. اگر این سوال برای شما پیش آمده باید بدانید هر کدام از این دو نوع تشک دارای ویژگی‌های خاص خود هستند که  مناسب برای قشر مخصوصی است. در ادامه با ما همراه باشید تا با ویژگی‌های تشک طبی و طبی فنری آشنا شویم و با توجه به ویژگی‌های آنها، ببینید کدام یک مناسب شما است.

ویژگی‌های تشک طبی معمولی

همانطور که از نام آن پیداست ساختار تشک طبی جهت مصارف درمانی و یا پیشگیری از دردهای کمر و عضلات است. تشک‌های طبی معمولی فاقد فنر هستند و حالت ارتجاعی کمتری دارند. این تشک ها به چهار دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • تشک‌های ریباندی
 • تشک‌های طبی که فوم و فنر درون آن‌ها استفاده شده است.
 • تشک‌هایی که با تزریق فوم تولید شده‌اند.
 • تشک‌های طبی فومی که درون آن‌ها فوم فشرده وجود دارد. مانند تشک ارتوپدیک

تشک‌ خوشخواب طبی چون سفت است برای کاهش دردهای عضلانی و کاهش برخی از عارضه‌ها استفاده می‌شوند. برخی از تشک‌های طبی انعطاف پذیری ویژه‌ای دارند. بنابراین اگر در ستون فقرات خود دچار ناهنجاری هستید یا کمر درد دارید باید از تشک‌های طبی مخصوص به آن نوع بیماری استفاده کنید. این تشک‌ها بهترین انتخاب برای کسانی است که وزن بالایی دارند و همچنین برای افراد میانسال هم مناسب هستند.

ویژگی‌های تشک طبی فنری

تشک‌های طبی فنری در دو مدل تشک‌های فنری متصل و تشک‌های فنری منفصل تولید می‌شوند. تشک‌های فنری متصل، فنرهای آن‌ها در تمام سطح تشک به یکدیگر متصل شده‌اند و اگر حرکت یا تکانی در یک قسمت تشک ایجاد شود، این حرکت یا تکان به دیگر بخش‌ها منتقل می‌شود. تشک‌های فنری منفصل فنرهای آن‌ها جدا از یکدیگر هستند که این باعث شده است هنگام ایجاد حرکت یا لرزش در این بخش، لرزش و حرکت به دیگر بخش‌های تشک انتقال پیدا نکند.  در تشک‌های فنر منفصل با فشار دادن ناحیه‌ای از تشک فقط همان نقطه به داخل می‌رود. طول عمر این نوع تشک‌ها از تشک‌های فنری متصل بیشتر است. تشک‌های طبی فنری نرمی متوسطی دارند. به همین دلیل انتخاب مناسبی برای افرادی هستند که دچار گودی کمر شده‌اند؛ چون ستون فقرات را در وضعیت مناسبی قرار می‌دهند.

مزایا و معایب تشک‌ طبی

برای درمان دیسک‌های کمر و گردن، درد گردن و درد کمر تشک‌های طبی بهترین انتخاب هستند. از مزایا تشک‌های طبی می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • بهبود کیفیت خواب
 • حفظ ساختار اندام‌های بدن هنگام خواب
 • کم کردن فشار روی نواحی حساس مانند شانه، گردن و کمر
 • جذب گرما
 • درمان دردهای جسمانی و عضلانی
 • پیشگیری از دردهای جسمانی و عضلانی

افرادی که دچار دردهایی مانند گردن درد و کمر درد هستند، تشک‌های طبی برای آن‌ها انتخاب مناسبی محسوب می‌شود و فقط با تجویز پزشک باید از این تشک‌ها استفاده کرد. البته برای افراد معمولی هم استفاده از تشک‌های طبی مناسب، جهت پیشگیری توصیه می‌شود. تشک طبی رویا یکی از انواع پرطرفدار این محصول است.

تشک طبی فنری؛ برای داشتن خوابی راحت بهترین انتخاب

یکی از انواع تشک‌های طبی، تشک‌های طبی فنری است که در ساختار آن‌ها از فنر، فریم، پارچه و اسفنج استفاده شده است. تشک‌های طبی فنری در سایزهای یک نفره و دو نفره تولید می‌شوند. تشک طبی فنری انتخاب مناسبی برای افرادی است که دچار دردهای مفصلی و عضلانی هستند.تشک طبی رویال در دو نوع طبی فنری و طبی ساده تولید می‌شود.

مزایا و معایب تشک طبی فنری

تشک مناسب تشکی است که از نظر انعطاف‌پذیری و سفتی تعادل مناسبی داشته باشد. سفت بودن تشک، باعث می‌شود در مناسب‌ترین شکل ستون فقرات را نگاه دارد، ولی اگر تشک بیش از حد سفت باشد برای کمر ضرر دارد. این تعادل را تشک‌های طبی فنری به بهترین شکل حفظ می‌کنند. از مزایای تشک‌ طبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این تشک‌ها عمر طولانی‌تر و مفیدتری دارند.
 • فشار را به نقاط مختلف بدن پخش می‌کند.
 • تشک طبی فنری سفتی و نرمی متعادل مناسبی را ایجاد می‌کند.
 • تشک طبی فنری نسبت به تشک طبی قیمت مناسب‌تری دارد.

تشک فنری برای افرادی که دچار گردن درد و کمر درد هستند، مناسب نیست؛ چون فنرهای این تشک‌ها باعث تشدید به دردهای جسمانی و عضلانی می‌شود.

تشک طبی فنری بهتر است یا تشک طبی بهتر

مسلما شما با تجویز و توصیه پزشک باید تشک‌های طبی را خریداری کنید. پزشک شما تشخیص میدهد که برای شرایطی که اکنون برای بدن شما پیش آمده چه نوع تشک طبی مناسب است و به درمان کمک می کند. در صورتی که منع پزشکی برای انتخاب تشک طبی خود ندارید میتوانید به سلیقه و راحتی خود رجوع کنید. در نظر گرفتن بوجه نیز در انتخاب نهایی تاثیر بسزایی دارد. به طور کلی تشک خوشخواب طبی را میتولنید در دو مارک شناخته شده تشک طبی رویا و تشک طبی رویال انتخاب و خریداری کنید. این انتخاب بسیار با کیفیت و مقرون به صرفه است.

سخن پایانی

تشک طبی ساده فنر ندارد و سفت است‌. به همین دلیل دردهای عضلانی و برخی عارضه‌ها را کاهش می‌دهد. افرادی که دچار کمر درد هستند یا در ستون فقرات خود ناهنجاری دارند بهتر است که از این تشک استفاده کنند‌. تشک طبی فنری ترکیبی از تشک فنری و تشک طبی است و بهترین تشک درمانی محسوب می‌شود. این تشک خوشخواب طبی از فروش بالایی برخوردار است. تشک طبی فنری از فنر ریباند و فنر منسجم تولید شده است. به همین دلیل فنرهای آن باعث آسیب بدن نمی‌شوند. تشک‌های طبی فنری انعطاف متعادلی دارند. تشک‌های طبی فشار را به نقاط مختلف بدن پخش می‌کنند و عمر طولانی‌تر و مفیدتری دارند.‌ تشک طبی فنری نسبت به تشک طبی قیمت مناسب‌تری دارد. در نهایت شما باید تشک مناسب خود را با توجه به مشکلی که دارید و توصیه پزشکتان، بودجه و وزن خودتان تهیه نمایید تا کارایی خوب و مناسبی برای شما داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *